Mať veľa drahých vecí

By | 6. augusta 2013

Chceš mať veľa drahých vecí? Tak najprv trošku rozmýšľaj.

Veľa ľudí túži po drahých veciach. Po veľkom dome s bazénom, drahom aute, najnovšej drahej elektronike, špičkovom jedle v drahých reštauráciách a po mnohých iných veciach túži takmer každý. Pravdepodobne nie si výnimkou ani ty.

V tejto honbe za vytúženými vecami prevláda myšlienka, že sa stačí kúsoček uskromniť, aby sa dalo mesačne po troške šetriť a časom, keď bude ušetrená pekná sumička na účte, si jednoducho danú vec kúpiš. A potom môžeš znova šetriť – na ďalšiu vec.

Okrem toho, že je to celé neskutočne zdĺhavé a hlavne otravné, lebo si musíš neustále „odtŕhať od huby“, to má trošku podstatnejšiu „muchu“.

Ak si niečo kúpiš, musíš sa o to väčšinou aj ďalej starať.

Nový, veľký dom s bazénom si vyžaduje vyššie náklady na údržbu, upratovanie, udržiavanie záhrady, hromadu vody do bazénu, rôzne prípravky na jej úpravu atď. Proste hrča nákladov, ktoré si pred tým nemal.

Nové, drahé auto bude mať pravdepodobne silný motor a bude chlastať benzín ako chronický alkoholik. Rovnako sú pri ňom aj vyššie náklady na údržbu a servis a bonus v podobne vyššej ročnej platby za poistku je už len čerešničkou na torte.

A takto je to prakticky so všetkým „luxusným“.

Čím viac a čím drahších vecí máš, tým viac stúpajú aj tvoje mesačné náklady.

Ak si chceš teda niečo dopriať, nešetri. Naopak, rozmýšľaj ako každý mesiac zarobiť viac – ako zdvihnúť svoj mesačný príjem, aby si na tie veci zarobil a zároveň ich mal z čoho udržiavať.

Pridaj komentár